Събития

Конкурс за детска рисунка

Приключи конкурсът за детска рисунка "Опазвам биоразнообразието от замърсяване", организиран от НЧ "Просвета1888" и СЦН "Зелени балкани", по проект "Екологично съзнание и поведение за спиране на замърсяването в значими влажни зони на Черноморския басейн". Децата от цялата страна нарисуваха чистата и красива природа, богатото разнообразие в заобикалящия ни свят, птиците в Поморийското езеро, благата и езерата в Бургаски регион.

Журито прегледа над 250 рисунки на малките художници на възраст от 6 до 14 години. За наградите на конкурса се състезаваха участници от Бургас, Първомай, Русе, Кърджали, София, Раднево, Варна, Пловдив, Стара Загора, Благоевград, Ловеч, Плевен, Чирпан, Димитровград, Нова Загора, Габрово, Дулово, Попово, Търговище, Кабиле, Странджево, Копривец, Зафирово и Поморие.

НЧ "Просвета1888" поздравява всички участници в конкурса, и им пожелава здраве и много успехи.

 

ПРОТОКОЛ

Днес, 20.03.2021 г. жури в състав:

1. Георги Динев - БХГ "Петко Задгорски"

2. Милчо Талев - ГХГ "Дечко Стоев"

3. Димитър Попов - Сдружение "Зелени Балкани"

След обсъждане журито взе следните решения:

 

НАГРАДИ

  • Първа награда - Димитрия Иванова, 9 г. - гр. Попово - "Арт Попово"
  • Първа награда - Захари Бинев, 7 г. - гр. Стара Загора - ОУ "П.Р. Славейков"

 

  • Втора награда - Бела Антонова, 9 г. - гр. Търговище, СУ "Св. Седмочисленици"
  • Втора награда - Христина Вардалиева, 11 г. - гр. Поморие, СУ "Иван Вазов"
  • Втора награда - Теодор Кузманов, 8 г. - гр. Бургас, ОУ "Св. Княз Борис I"
  • Втора награда - Йоанна Велкова, 11 г. - гр. Плевен, НУИ "П. Пипков"
  • Втора награда - Наталия Кръстева, 13 г. - гр. Поморие, СУ "Иван Вазов"

 

  • Трета награда - Мерт Мехмед, 9 г. - гр. Стара Загора, ОУ "П.Р. Славейков"
  • Трета награда - Кристина Анкова, 10 г. - гр. Попово
  • Трета награда - Александър Петков, 8 г. - гр. Габрово, ОУ "Ран Босилек"
  • Трета награда - Катрин Раданчева, 8 г. - гр. Поморие, ОДК

 

  • Поощрение - Никола Янев, 5. - гр. Поморие, ОДК
  • Поощрение - Христиана Ангелова, 6 г. - гр. Стара Загора, ДГ "Светулка"
  • Поощрение - Димитър Динов, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Радост Карачорбаджиева, 6 г. - гр. Поморие
  • Поощрение - Антон Поптеан, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Никола Василев, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Аделина Бонева, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Владимира Лечева, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Калина Маринакиева, 6 г. -  гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Велислава Стоянова, 6 г. - гр. Поморие, ДГ "Детелина"
  • Поощрение - Петя Станева, 8 г. - с. Зафирово
  • Поощрение - Александър Петков, 8 г. - гр. Бургас, НБУ "М. Лъкатник"
  • Поощрение - Християна Бодурова, 6 г. - гр. Бургас, ДГ "Здравец"
  • Поощрение - Анета Парашкевова, 11 г. - гр. Плевен, НУИ "П. Пипков"
  • Поощрение - Ралица Кънчева, 12 г. - гр. Поморие, СУ "Иван Вазов"
  • Поощрение - Дарина Власковска, 11 г. - гр. Поморие, СУ "Иван Вазов"
  • Поощрение - Ачелия Ахмед, 7 г. - гр. Кърджали, СУ "Йордан Йовков"
  • Поощрение - Денислава Дончева, 10 г. - гр. Попово, "Арт Попово"
  • Поощрение - Георги Русев, 6 г. - гр. Стара Загора, ДГ "Светулка"
  • Поощрение - Владимир Димитров, 8 г. - гр. Габрово, ОУ "Ран Босилек"
  • Поощрение - Александра Иванова, 7 г. - гр. Стара Загора, ОУ "П.Р. Славейков"
  • Поощрение - Пламен Митев, 8г. - гр. Бургас, ОУ "Св. Княз Борис I"

 

Log in

create an account